Wibroizolacja budynku

Wibroizolacja budynku ma za zadanie skuteczną redukcję zakłóceń mających swoje źródło zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz konstrukcji. Stosowane technologie poprawiają trwałość budynków i mają pozytywny wpływ na komfort znajdujących się w nich osób. Precyzyjne rozwiązania każdorazowo wymagają personalizacji i dopasowania ich do konkretnego projektu.

Budownictwo standardowe

Wibroizolacja budynku ma bezpośrednie przełożenie na wytrzymałość i długowieczność nieruchomości. Konstrukcje pozbawione ochrony przed czynnikami akustycznymi są uciążliwe w eksploatacji, a przebywanie w nich zwyczajnie nieprzyjemne. Dlatego wibroizolacja ma krytyczne znaczenie dla inwestycji takich jak budynki użyteczności publicznej – wszelakie hotele, biblioteki, biura i centra handlowe. Jest krytyczna także dla budownictwa mieszkaniowego.

Budownictwo drewniane

Wibroizolacja budynku w przypadku budownictwa drewnianego może poprawić tłumienie dźwięku powietrznego i dźwięków uderzeniowych nawet o 14 dB. Nasze rozwiązania w tym zakresie charakteryzuje niewielka wysokość montażowa, niska tendencja do osiadania oraz skuteczne odsprzężenie sąsiednich elementów konstrukcyjnych. Materiały i elementy mocujące są opatrzone niezbędnymi atestami.

Ściany szczelinowe

Dzięki ścianom szczelinowym zmniejszeniu ulega przenikanie hałasu z zewnętrznych źródeł. Skutkuje to wyższą jakością życia i pracy, a także wzrostem wartości rynkowej nieruchomości. Drgania przechwytywane są na drodze przenoszenia.