Getzner

Wibroizolacja - Getzner

Firma Getzner należy do światowych liderów w dziedzinie izolacji przeciwwibracyjnej. Austriacka firma proponuje szereg specjalnie zaprojektowanych rozwiązań, dzięki którym jest w stanie zapewnić skuteczną ochronę przed hałasem i wibracjami. Od ponad 50 lat Getzner wykorzystuje wiedzę i technologię do tworzenia własnych produktów najwyższej jakości, które są wykorzystywane w wielu różnych sektorach gospodarczych.

Baukustik to dystrybutor produktów marki Getzner. Z nami każdy projekt zostanie zrealizowany w oparciu o najwyższe standardy, przy wykorzystaniu wyłącznie innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Czym jest izolacja przeciwwibracyjna?

Izolacja przeciwwibracyjna to technologia, która służy do minimalizowania lub całkowitego eliminowania hałasu i wibracji generowanych przez sprzęt mechaniczny, taki jak silniki, maszyny i urządzenia wytwarzające ciśnienie.

Jest to proces, który składa się z instalacji elastomerów, specjalnych materiałów absorbujących hałas, które są tak skonstruowane, aby skutecznie tłumić wibracje i dźwięki.

Technologia ta jest często stosowana w celu zmniejszenia poziomu hałasu w miejscach publicznych, w obiektach mieszkalnych, oraz w sektorze przemysłowym.

Po co stosuje się izolatory przeciwwibracyjne marki Getzner?

Głównym celem izolacji przeciwwibracyjnej jest zapobieganie uszkodzeniom strukturalnym i mechanicznym, które mogą powstać z powodu długotrwałego działania drgań.

Innymi słowy, zadaniem izolatorów jest ochrona ludzi i infrastruktury przed uszkodzeniami wywołanymi drganiami. Izolacja przeciwwibracyjna jest szczególnie pomocna w sytuacjach, gdy inne metody tłumienia hałasu są niewystarczające.

Tego rodzaju zabezpieczenie znacznie redukuje koszty związane z serwisowaniem i konserwacją komponentów oraz materiałów wykorzystywanych do budowy dróg, pojazdów czy obiektów budowlanych.

W jakich branżach znajdują zastosowanie izolatory przeciwwibracyjne Getzner?

Izolacja przeciwwibracyjna jest szeroko stosowana w kolejnictwie, budownictwie i przemyśle m.in., motoryzacyjnym, elektronicznym, optycznym czy transportowym.

 1. W branży kolejowej izolacja przeciwwibracyjna jest szczególnie ważna, ponieważ pozwala na ograniczenie hałasu i wibracji generowanych przez ruch kolejowy.
 2. W budownictwie produkty marki Getzner są wykorzystywane do minimalizowania hałasu i wibracji wytwarzanych przez samochody, maszyny budowlane i metra, co wpływa na lepszy komfort życia mieszkańców.
 3. W przemyśle izolacja przeciwwibracyjna jest szczególnie ważna, ponieważ ogranicza uciążliwy hałas generowany przez maszyny i ogranicza niebezpieczeństwo doznania uszczerbku na zdrowiu przez osoby w ich bliskiej odległości.

Dlaczego warto postawić na rozwiązania od producenta Getzner?

Firma Getzner jest renomowanym producentem artykułów wykonanych z tworzyw poliuretanowych i zapewnia najlepsze systemy izolacji przeciwwibracyjnej. Szeroki wybór produktów i usług oferowanych przez firmę pozwala jej dostosować swoje rozwiązania do indywidualnych potrzeb i specyficznych warunków każdego sektora gospodarczego.

Firma Getzner na podstawie wieloletnich badań opracowała własne metody i technologie, które dziś znajdują szerokie zastosowanie. Produkty austriackiej firmy to swoiste know-how, wykorzystujące 4 rodzaje tworzyw (SylomerSylodynSylodampIsotop), których również są jedynymi wytwórcami.

Rozwiązania marki Getzner w Baukustik

Izolacja przeciwwibracyjna jest niezbędnym rozwiązaniem w wielu gałęziach przemysłu i jest skuteczna w ograniczaniu hałasu oraz wibracji. Dlatego w projektach Baukustik wykorzystujemy innowacyjne produkty Getzner:

 • podkłady wykorzystujące technologię Sylodyn,
 • boczne pasy tłumiące, wykorzystujące technologię Sylomer,
 • podparcia do maszyn lub komponentów budowlanych,
 • maty AFM do podłóg.

Dzięki nim wykonujemy wibroizolację:

 • budynków,
 • podłóg,
 • konstrukcji drewnianych i stalowych,
 • maszyn,
 • fundamentów,
 • podestów schodowych.

Skorzystaj z usług Baukustik. Poznaj nasze dotychczasowe realizacje, przechodząc do zakładki Projekty. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem za pośrednictwem formularza kontaktowego lub dzwoniąc pod numer podany w zakładce Kontakt.