Wibroizolacja w przemyśle

Wibroizolacja w przemyśle to zbiór technicznych rozwiązań mających na celu zredukowanie drgań wytwarzanych przez pracujące maszyny. To zagadnienie istotne ze względu na zabezpieczenie konstrukcji oraz wyeliminowanie negatywnego wpływu uporczywych wibracji na człowieka. Wybór konkretnych rozwiązań w zakresie wibroizolacji w przemyśle zawsze ma charakter indywidualny i wymaga dopasowania technologii do zaistniałych problemów.

Budowa maszyn i urządzeń

Pracujące maszyny i urządzenia przemysłowe mogą zagrażać środowisku życia i pracy ludzi. Pozbawione skutecznej wibroizolacji wywierają także negatywny wpływ na kondycję nieruchomości. Hałas i wibracje zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków przy pracy i utraty zdrowia. Dlatego już na etapie projektowania maszyn i urządzeń należy wziąć pod uwagę rozwiązania wibroizolujące.

Przemysł motoryzacyjny

Przemysł motoryzacyjny szczególnie narażony jest na negatywne skutki hałasu i wibracji powstających podczas produkcji i składania części. Wibroizolacja w tym przypadku ma za zadanie podniesienie bezpieczeństwa i komfortu pracy oraz zminimalizowanie ujemnego wpływu generowanych wstrząsów na żywotność maszyn.

Transport i przenośniki

Transport ciężkich elementów konstrukcji i działanie przenośników są kolejnymi czynnikami wytwarzającymi hałas i drgania, które wymagają zastosowania wibroizolacji. Dysponujemy doskonałymi rozwiązaniami również w tym przypadku.

Przemysł elektroniczny i optyczny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi technologiami dedykowanymi dla przemysłu elektronicznego i optycznego. Delikatne urządzenia i produkty z tej gałęzi przemysłu szczególnie narażone są na działanie wibracji, co może doprowadzić do ich uszkodzenia. W tym przypadku również warto szczególnie zatroszczyć się o
właściwą wibroizolację.