Izolacja przegród ZIPS

Czym jest system ZIPS?

System ZIPS jest systemem paneli izolacyjnych zwiększających izolacyjność ścian i stropów od dźwięków powietrznych. Został specjalnie zaprojektowany z użyciem elementów wibroizolacyjnych, aby nie tworzyć dodatkowych mostków akustycznych przy montażu na kołki; tym samym, maksymalnie wykorzystać skuteczność warstw produktu. Ze względu na swoją prostotę jest przewidziany do samodzielnego montażu.

Gdzie tkwi różnica między wersjami Vector, Ultra, Module oraz Cinema?

Różnica tkwi w skuteczmości danego produktu. Zapraszamy do zapoznania się z kartami technicznymi.

Jak wygląda montaż? Czy są jakieś specyficzne wymagania?

Zapraszamy do zapoznania się z Instrukcją Montażu 

Jakie są zużycia materiałów?

Każde pomieszczenie jest inne; z tego tytułu nie ma jednej głównej recepty na obliczenie naddatku towaru. Można średnio założyć, iż duże przestrzenie wymagają w granicach 5%, podczas, gdy małe nawet 25%; tym bardziej przy skomplikowanym podziale ścian.
Zestaw instalacyjny (30mb izolacji obwodowej + 4 tuby masy uszczelniającej) powinien posłużyć do wykonania ok 10m2 ścian.

Kto uprawniony do montażu systemu ZIPS?

System został zaprojektowany tak, aby każdy był w stanie go zamontować we własnym zakresie. Zalecamy jednak zapoznać się z instrukcją montażu przed rozpoczęciem prac.

Co z nierównościami ścian/sufitów?

Nierówności do ok 2 mm nie są problemem dla żadnego z systemów ZIPS. Wersje Module oraz Cinema mają zwiększoną tolerancję do 5 mm. Poza tymi wartościami należy się liczyć z potrzebą wyrównania powierzchni.

Co z przewodami i gniazdkami elektrycznymi tworzącymi ubytki w izolacji ZIPS?

Kable czy inne elementy zasłonięte przez płyty systemu ZIPS nie wpływają na jego skuteczność. Jednak już wykonany w nich pojedynczy otwór pod gniazdko elektryczne odczuwalnie pogorszy izolacyjność akustyczną rozwiązania; nawet o 20-30%.